Parní stroje
Zahradní železnice
Železnice 5"
Železnice 7"
Parní modely
    Africká královna
    Parní pinasa
Dílna a nářadí
Foto, video
Linky
Kontakt

Steam engines
Garden railroad
5" railroad
7" railroad
Steam models
    African Queen
    Steam pinnace
Shop and tools
Photo, video
Links
Contactnapsáno v Arachnopilii
writen in Arachnopiliaoptimalizováno pro Mozilla
optimized for Mozilla


Od května 2005 jste
You are visitor no

návštěvníkem.
since May 2005

Africká královna

African Queen

Tato loď dala jménu skvělému filmu z roku 1951 s Katherine Hepburnovou a Humphrey Bogartem, který je posazen do období první světové války.

This is the ship which gave its name to the movie starring Katherine Hepburn and Humphrey Bogart from the year 1951.

Po typicky ženském rozhodnutí zaútočit touto milou kocábkou na německý obrněný parník Královna Luisa zdolají řeku, peřeje, pobřežní pevnost, bažiny, jezero a parník potopí .

The story takes place during World War I. The African Queen attacks the German warship "Königin Luise" on Lake Victoria in Africa, after a long and dangerous trip down the tributaries to the lake.

Délka modelu je 75 cm. Trup je z ABS, paluba a doplňky ze dřeva. Stavebnice obsahovala plastový model parního stroje (viz foto), který jsem nahradil lodním dvouválcem od Wilesco.

The model length is 2.5'. The ship's hull is made from ABS. Deck and details are made from the wood. A plastic "steam engine" was included in the kit (see photo). I replaced it with a live steam engine from Wilesco.

Hotový model. Parní stroj funguje jakž takž, ale zato kotel. Originál od Wilesca byl pájen olovnatou pájkou, takže se za provozu rozletoval a rozpadl. Musel jsem ho komplet přepájet stríbrnou pájkou.

The finished model. The steam engine works so-so, but the boiler is bad. The original boiler from Wilesco was soldered with the lead solder, that was disjoined while running.

Ačkoliv jsem kotel předělal na plyn a doplnil spodek kotle o ježka mosazných tyček, není jízda nic moc. Pořád se čeká na dostatek páry. Proto jsem začal dělat komplet novou strojovnu.

I remade the boiler for gas burning and added solid brass rods to bottom of the boiler (porcupine), but it still isn't too good. I am always waiting for the steam pressure. So I started to construct a new engine-room.


Na vodě ještě se starou strojovnou.


On the water still with the old engine.